Affet - Müslüm Gürses - içerik inceleme Tubidy
Tubidy mp3 müzik indirme adresi

Affet - Müslüm Gürses

Affet - Müslüm Gürses

Arabesk müziğinin duayen isimlerinden olan Müslüm Baba'nın gerçek adı Müslüm Akbaş'tır.  Hayranları tarafından Müslüm Baba olarak anılmaktadır. Müslüm Baba,  90’lı yıllarda daha çok tanınmaya başlamıştır. Konserlerinde jiletle kendisine zarar veren hayranları nedeniyle adından çok bahsettirmiştir.

   Müslüm Baba 1986 yılında albüm yapmak için İstanbul'a gelmiştir. Sanatçının 'Emmioğlu/Ovada Taş Basma' adlı plağı 300 bin satış yaparak sanatçının başarısına başarı katmıştır. Müslüm Baba gün geçtikçe tanınır hale gelmiştir.

Gürses'in 24 Ekim 2012 tarihinde yayınladığı 'Affet' isimli şarkısı müzikseverlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Şarkı halen daha büyük beğeniyle dinlenmekte, dillerden düşmemektedir.

Müslüm Gürses'in 15 Kasım 2012 tarihinde kalbine stent takılmıştır. Sonrasında karaciğer ve böbreklerinde çıkan sorunlar nedeniyle 18 Kasım 2012 Pazar günü durumu ağırlaşmıştır. Yaklaşık 4 ay Memorial Şişli Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde solunum cihazına bağlı olarak tutulan Müslüm Baba 3 Mart 2013 tarihinde 60 yaşında vefat etmiştir.


Tubidy mp3 müzik indirme adresi - Tubidy